Karjalan Kielen Seuran ruandupaikku on muuttunuh

Liisankatu

KKS:n Helsingin ruandupaikku on nygöi Liisankatu 29:s. Mellunmäis ruattih 15 vuottu da nygöi on aigu tulla Helsingin tsentrah pravoslaunoin prihodan taloin alakerrokseh, endizeh Tuohus -laukan paikkah.

 
Mellunmäispäi on jo vietty uudeh paikkah kirjastot, arhiivat da meebelit. Selgei on, ku keskeine paikku on paras mahtolline seuran jäzenile, kaikile karjalazile da karjalazen kul’tuuran ystävile, ollou sit kyzymys julgavoloin ostamizes, elvytysruadoh yhtymizes libo tiedopalveluloin käyttämizes.

 
Täs uvves paikas voijah kerävyö ezimerkikse paginkerhot, opastus- da taidopiirit, lapsienkerhot da muuzikkukerhot lapsih näh.
Heinykuus paikkua kohendetah sego azetetah mainittuloih tarkoituksih pädijäkse da elokuun allus uuzi ruandupaikku avavuu.

Fotokuva: Wikipedii

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *